HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 16 XI 2015
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

GIMNAZJUM NR 1 DLA SZLACHETNEJ PACZKI

 

Tradycyjnie społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku zamierzamy pomóc będącej w bardzo trudnej sytuacji rodzinie z naszych okolic, chcemy sprawić by nadchodzące święta były dla niej czasem wiary w innych ludzi, nadziei na lepsze jutro i miłości, która daje siłę. Wzorem lat ubiegłych prosimy o wsparcie akcji - nauczycieli, gimnazjalistów oraz sponsorów współpracujących z gimnazjum. Wszystkie dary składamy w siedzibie spółdzielni uczniowskiej Gimarket do 12 grudnia 2015 roku. Szczegółowych informacji udzielają -  szkolny koordynator akcji Paweł Mikos oraz członkowie sztabu akcji Justyna Bieś, Andrzej Soja i Tomasz Łabędź. Wszystkim darczyńcom już na wstępie bardzo serdecznie dziękujemy!                                                                                              Organizatorzy

administrator dnia 25.11.2015
Drukuj
Sukces Jakuba

Jakub Banaś z klasy 2a zajął II miejsce w 3 Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Od niepodległości do niepodległości” organizowanym z okazji 97 Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony obronie wartości niepodległościowych w latach 1798-1989. Ucznia przygotowała pani Katarzyna Wójcik, a doboru repertuaru dokonała pani Danuta Pikul. Kubie gratulujemy!

administrator dnia 20.11.2015
Drukuj
Publiczne Gimnazjum nr 1 mówi NIE cyberprzemocy

W szkolnym programie profilaktycznym każdej placówki edukacyjno-wychowawczej ujęte są min. zagadnienia poświęcone wspomaganiu ucznia w radzeniu sobie z trudnościami, jakie zagrażają prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu. Znaleźć tam można także problematykę dotyczącą ograniczania i likwidowania czynników ryzyka, które zaburzają prawidłowy rozwój ucznia i dezorganizują jego zdrowy styl życia. Spośród wielu i rozmaitych czynników ryzyka i zagrożeń na jakie narażony jest współczesny nastolatek, agresja, uzależnienia i cyberprzemoc są tymi, które stanowią bardzo poważne niebezpieczeństwo, a ponadto mogą mieć negatywny wpływ na osobowość młodego człowieka oraz sposób postrzegania przez niego otaczającego świata.

W naszej szkole odbyły się zajęcia , które poświęcone zostały w całości profilaktyce korzystania z Internetu oraz  bardzo złożonemu zjawisku cyberprzemocy. Prelekcje te przeprowadziła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiejmł. asp. Agata Bulwa. W trakcie spotkania z młodzieżą omówione zostały min. pojęcie i formy cyberprzemocy, zagrożenia w Internecie, sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu jak zapobiegać, gdzie szukać pomocy. Po raz kolejny nasza młodzież usłyszała, że Internet to fantastyczne źródło i kopalnia wiedzy, a także platforma porozumiewania się z innymi. Niestety wszyscy korzystający z niego muszą pamiętać, o tym, iż jest on jednocześnie miejscem, gdzie łamane jest prawo, ogólnie obowiązujące zasady i normy moralne. Poprzez uczestnictwo w spotkaniu młodzież mogła dowiedzieć się, iż Internet wykorzystywany nieostrożnie lub bezmyślnie może być przyczyną różnych problemów i kłopotów. Nękanie rówieśników on-line, wyciek danych osobowych, dostęp do nieodpowiednich treści czy instalowanie wirusów mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Biorąca udział w prelekcji młodzież mogła także usłyszeć o konsekwencjach łamania prawa, gdyż istnieją przepisy regulujące to bardzo dokładnie.

Dyrektor i grono pedagogiczne tutejszej szkoły zgodnie przyznaje, iż udział młodzieży w/w spotkaniach był dla ich podopiecznych ciekawym przeżyciem. Ich zdaniem, dzięki pogadankom gimnazjaliści na pewno poszerzyli swoją wiedzę nt. mechanizmów przemocy i uzależnień oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Pozostaje żywić nadzieję, iż młodzież stanie się bardziej czujna i odporna na negatywne wpływy otoczenia, a korzystając z Internetu będzie robić to w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 19.11.2015
Drukuj
Tydzień dla zdrowia

W dniach 27 X – 3 IX 2015 roku obchodziliśmy w Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Tydzień Zdrowia. Liczne przedsięwzięcia przeprowadzane były w związku z obchodami X Jubileuszowych dni zdrowia w naszej placówce oraz realizacja programu „Trzymaj formę” (X edycja). Wydarzenie odbyć się mogło dzięki zaangażowaniu szkolnego koła PCK. Przebiegała ona według ustalonego wcześniej planu.

Obchody rozpoczęliśmy jak wspomniano wyżej w dniu 27 X 2015 roku uroczystym otwarciem „Tygodnia Zdrowia”, którego dokonała opiekunka Szkolnego Koła PCK K. Wójcik, odpowiedzialna także za realizację programu trzymaj formę. W tym dniu uczniowie spożywali dania jarskie przygotowane przez ich mamy i babcie. W kolejnych dniach młodzież spożywała warzywa, owoce, soki oraz ciasto marchewkowe przygotowane przez uczennice klasy IIIb.
Pierwszoklasiści uczestniczyli w konkursie „Wygraj zdrowie”. Miejsce I przypadło Nikodemowi Podstawskiemu z klasy Ic.
Miejsce II zajęła Gabriela Wójcicka również z klasy Ic.
Miejsce III zdobyła Maja Houda z klasy Ib.
W czwartek przeprowadzono akcje „W królestwie nabiału”, zaś w kolejnym dniu młodzież zajadała się smakowitościami z naszych pól, ogrodów i domowych spiżarni.
Uroczystego podsumowania akcji w dniu 3 XI 2015 roku dokonali Dyrektor  mgr inż. K. Krakowski i Wicedyrektor Szkoły mgr P. Mikos. Mogliśmy wtedy podziwiać małe arcydzieła sztuki kulinarnej wykonane przez uczniów klasy I i II pod kierunkiem pana Pawła Mikosa.
Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się z pewnością, gdyby nie ogromne zaangażowanie młodzieży, nauczycieli, naszych rodziców i dziadków.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce:

- Sz. P. Marii i Katarzyny Bartoń
- Sz. P Celiny Bąba
- Sz. P. Bożeny  Bochenek
- Sz. P. Edyty Lustofin
- Sz. P. Agnieszki Śpiewak
- Sz. P. Beaty Szwajkosz
- Sz. P. Elżbiety Barnaś
- Sz. P. Małgorzaty Taraska
- Sz. P. Rozalii Świerczek
- Sz. P. Janusza Wątroby
-Sz. P. Dominiki i Pawła Houda
Ogromne podziękowania dla klas: Ia, Ib, Ic, IIc, IIIa, IIIb i IIId.

Więcej zdjęc w galerii

administrator dnia 19.11.2015
Drukuj
Pomagajmy zwierzętom

Minął już miesiąc październik, który zapewne większość z nas kojarzy z nabożeństwem różańcowym, ale także należy pamiętać, że jest to również MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIWERZĄT.

Już 4 X obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, a 25 X Dzień Kundelka. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie stworzenia mają godne warunki do życia czy bytowania. Wiele z nich cierpi często z winy człowieka np. zwierzęta porzucane czy niewłaściwie traktowane zwierzęta gospodarskie. Możemy temu przeciwdziałać, np. pomagając zwierzętom ze schroniska, adoptując je, czy aktywnie uczestnicząc w zbiórce makulatury, z której dochód przeznaczony jest na ratowanie przeznaczonych na rzeź koni.

Nie zapomnijmy o innych zwierzętach. Zabezpieczajmy budy przed zimą i pamiętajmy o ciepłej strawie. Pomagajmy zwierzętom bezdomnym. Warto także zainstalować nowe karmniki. Zatem pomagajmy nie tylko innym ludziom ale także zwierzakom.

administrator dnia 19.11.2015
Drukuj
List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji przypadającego 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli

20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka, Janusz Korczak jest doskonale rozpoznawany w krajach, które ratyfikowały Konwencję o prawach dziecka, mamy więc społeczne zobowiązanie, aby te wypracowane przez lata standardy dotyczące praw dziecka upowszechniać również w Polsce.

Kochane dzieci! W tym dniu nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawo gwarantuje Wam kontakt z mamą i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Możecie wypoczywać, pytać i wypowiadać się. Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli – mama, tata czy nauczyciel. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Ten dzień przypomina, że niezbywalne prawa dziecka zapisane są w Konstytucji RP czy Konwencji o prawach dziecka, i przede wszystkim zwraca uwagę na to, że dzieci mają prawo do tego, aby być otoczone miłością, aby być wychowanymi w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. Niestety ciągle ponad połowa Polaków akceptuje bicie dzieci, choć jest ono niezgodne z prawem. Liczę, że nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Bicie, czas z tym skończyć” przyczyni się zmiany postaw społecznych i – w efekcie - do obniżenia niepokojących statystyk.

Szanowni wychowawcy, sędziowie, pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele zawodów obcujących na co dzień z dziećmi! Ponad 90 proc. młodych ludzi, z którymi się spotykam, wskazuje, że najważniejszym ich prawem jest prawo do wyrażania własnego zdania. Najmłodsi nie domagają się absolutnej zgody na realizację wszystkich dziecięcych pomysłów, po prostu - chcą być słuchani. Warto poświęcić im czas i uwagę, nie tylko 20 listopada.

Wszystkim razem i każdemu z osobna życzę w tym dniu dobrych refleksji i skutecznych działań na rzecz lepszego świata.

Rzecznik Praw Dziecka

Marek Michalak

administrator dnia 18.11.2015
Drukuj
WYJAZD DO TARNOWA

13.11.2015r. uczniowie z kl. 1a oraz grupa uczennic z kl.2a pod opieką p. Katarzyny Wójcik i p. Katarzyny Liro udali się do Tarnowa. Głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie spektaklu  „Mały Książę” w teatrze im. Ludwika Solskiego. Świetna gra aktorska, muzyka, śpiew, efekty specjalne sprawiły, że sztukę obejrzeliśmy z przyjemnością. Następnie udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie założonego w 1888r . To najstarsza tego typu placówka w Polsce, której zbiory pierwotnie przechowywane były w Seminarium Duchownym, a od 65 lat w obecnej siedzibie. Podczas zwiedzania mogliśmy podziwiać dzieła średniowiecznych artystów, tworzących głównie na terenie Małopolski. W listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W Bazylice Katedralnej w Tarnowie mogliśmy zwiedzić podziemia i oddać się krótkiej modlitwie. Ten miesiąc jest też nieodłącznie związany z obchodami kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Powszechnie uważa się, że miasto Tarnów było pewną niepodległą mniejszością w naszym kraju. Zwiedzając miasto obserwowaliśmy powiewające biało-czerwone flagi. Udaliśmy się też pod dom przy ul. Narutowicza, gdzie mieszkał patron naszej szkoły - Jerzy Braun. To tutaj w 1918r. powstała pieśń „Płonie ognisko i szumią knieje”. Pogoda nam sprzyjała. W dobrych nastrojach, chociaż nieco zmęczeni powróciliśmy do naszych domów.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 18.11.2015
Drukuj
Zebranie z rodzicami

W dniu 3 grudnia 2015 roku o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!


administrator dnia 16.11.2015
Drukuj
Tajemniczy ogród w tajemniczym Krakowie

10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa, gdzie w Teatrze Bagatela obejrzeli musical pt. „Tajemniczy ogród”. Spektakl, zrealizowany na motywach powieści Frances Hodgson-Burnett, opowiada o losach dzieci, które dzięki przyjaźni i wspólnej pracy odnajdują sens i radość życia. Piękna muzyka, ciekawa scenografia oraz barwne kostiumy zrobiły na uczniach duże wrażenie oraz sprawiły, że widowisko na długo pozostanie w ich pamięci.

Następnie uczniowie Traktem Królewskim przeszli na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzili m.in. Katedrę Wawelską oraz krypty - miejsce pochówku królów, rodzin królewskich, wodzów, przywódców politycznych i wieszczów narodowych.

Wyjazd był bardzo udany, wszyscy wrócili zadowoleni, zmęczeni i pełni wrażeń.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 16.11.2015
Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości- zdjęcia z akademii

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 12.11.2015
Drukuj
Nowy podział godzin!

Od 16 listopada zmienia się podział godzin! Jest on już dostępny na naszej stronie!

-----> Nowy podział godzin

administrator dnia 12.11.2015
Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości

administrator dnia 11.11.2015
Drukuj
Bieg Niepodległości

W dniu dzisiejszym odbył się Bieg Niepodległości. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Wśród kl. I Kinga Januszewicz zajęła II m., w kl. II Agnieszka Baran była I, a Kinga Kupiec II, a w kl.III wygrali Karolina Kozaczka i Hubert Dudek.

administrator dnia 09.11.2015
Drukuj
E-podręczniki

Zachęcamy do skorzystania z e-podręczników.
Aby skorzystać z e-podręczników, wystarczy wejść na stronę www.epodreczniki.pl, wybrać poziom edukacyjny, przedmiot i rozpocząć pracę.

---------> www.epodreczniki.pl


administrator dnia 05.11.2015
Drukuj
Pyyyszne racuchy!

22 IX 2015 r. SK PCK zorganizowało DZIEŃ RACUCHA. To danie to świetna przekąska na zimne, ponure, szare dni. Przepyszne racuszki upiekła dla nas Pani Monika Partyńska z Nieczajnej Górnej. Wielkie podziękowania dla Klaudii i Justyny Partyńskiej.

administrator dnia 25.10.2015
Drukuj