HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
Dołącz do nas

Szkoła daje szansę

Nasza biblioteka

Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 200
Najnowszy użytkownik: z trzeciej
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 17 III 2014
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Wesołych Świąt

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!


administrator dnia 18.04.2014
Drukuj
XII DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOCAUŚCIE
XII  DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOCAUŚCIE

14 kwietnia 2014 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Obchody XII Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Impreza pod hasłem: Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek zorganizowana została przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach: recytatorskim i wokalnym, zajmując następujące miejsca:
KONKURS WOKALNY: III miejsce – Arkadiusz Banaś, akomp.- Łukasz Banaś
KONKURS RECYTATORSKI: III miejsce – Oliwia Fido
GRATULUJEMY!

Zdjęcia w galerii DDK ---->

administrator dnia 17.04.2014
Drukuj
TRIADA 2014

7 kwietnia 2014 roku ogłoszono listę laureatów XXIII Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „TRIADA 2014” zorganizowanego przez MDK w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wśród wyróżnionych w kategorii twórczości poetyckiej znalazła się również uczennica nasz naszej szkoły - Justyna Kupiec z kl.3b. Spotkanie laureatów odbędzie się 17 maja 2014 roku w Filii Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Uczennicę do udziału w konkursie zachęciła p. Anna Piotrowska. Gratulujemy!

administrator dnia 17.04.2014
Drukuj
Jan Paweł II - Papież Polak

15 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Jan Paweł II – Papież Polak”. Z radością informujemy, iż nasza uczennica - Klaudia Kołaczyńska z klasy II c - zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych za prezentację multimedialną „Jan Paweł II –Pielgrzym pokoju”. W przygotowaniu prezentacji pomocą służył p. Paweł Mikos. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia w galerii

administrator dnia 17.04.2014
Drukuj
Wiosenny rajd rowerowy Dąbrowiaczki

1 IV 2014r. z uśmiechem na ustach Grupa Turystyczno-Patriotyczna Dąbrowiaczki wraz ze swą opiekunką p. Katarzyną Wójcik wybrała sie na eskapadę rowerową, by podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Najlepiej można było to zauważyć przejeżdżając przez Nieczajnę Górną, Nieczajnę Dolną oraz Gruszów Wielki. Pełni wigoru z dystansem do siebie, robiąc liczne psikusy- w końcu 1 IV to PRIMA APRILIS dzielnie pokonaliśmy tę trasę. Wstąpiliśmy także do kościoła p.w. św. Maksymiliana w Gr. Wielkim. Pogoda z nieco wietrznej zmieniła się na piękną słoneczną. Wycieczka rowerowa udała nam się!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 16.04.2014
Drukuj
Turniej BRD

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Turnieju BRD wygranego przez drużynę z naszej szkoły Smile

Zdjęcia ---->

administrator dnia 08.04.2014
Drukuj
Międzynarodowy Turniej w Piłkę Ręczną Juniorów "Dąbrowa Tarnowska POLAND 2014"

Zapraszamy do oglądania galerii z „Międzynarodowego Turnieju w Piłkę Ręczną Juniorów – Dąbrowa Tarnowska POLAND 2014” w czasie którego mogliśmy też podziwiać piękne dziewczęta oraz grupę taneczną z naszej szkoły Smile

galeria ------->

administrator dnia 07.04.2014
Drukuj
Wygraliśmy Turniej BRD!

Nasza drużyna w składzie: Paulina Wójcik, Artur Guzik i Tomasz Dyjak wygrała dziś eliminacje powiatowe XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego! Smile Zostali nagrodzeni tabletami oraz piłkami do koszykówki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomek Dyjak Smile (bezbłędnie rozwiązał test teoretyczny!) Otrzymał on dodatkowo piękny rower, deskorolkę oraz pendriva. Naszą drużynę do turnieju bardzo wytrwale  przygotowuje Pan Andrzej Soja, który corocznie w tych zawodach odnosi z uczniami duże sukcesy. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzmy wygrania zawodów wojewódzkich! Wink

administrator dnia 07.04.2014
Drukuj
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Nasza drużyna wygrała dziś eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego! Serdecznie gratulujemy Paulinie Wójcik, Arturowi Guzikowi i Tomkowi Dyjakowi oraz ich opiekunowi p. Andrzejowi Soi Wink Życzmy takiego samego wyniku w poniedziałkowym turnieju powiatowym Smile


administrator dnia 04.04.2014
Drukuj
III KONKURS WIEDZY O DĄBROWIE TARNOWSKIEJ I REGIONIE pod hasłem "MOJA MAŁA OJCZYZNA" Sławni Dąbrowianie

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na  szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” /Józef  Piłsudski/

24 marca 2014r. na terenie naszego Gimnazjum odbył się finał  III Konkursu o Dąbrowie Tarnowskiej i Regionie „Moja Mała Ojczyzna”. Konkurs został zorganizowany przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka.
Z ramienia  SCE organizatorem konkursu była Janina Flis – doradca metodyczny.
Konkurs był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Wśród zaproszonych gości  obecni byli:
Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Marian Gajda,
Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – Krzysztof Krakowski,
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Anna Fido,
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej – Jadwiga Kusior.
Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy uczniów, którzy zdobyli I i II miejsce. Byli to:
I miejsce
-  Sojka Jan, Panek Grzegorz, Kupiec Jakub, Kawa Marcin, Opiekun:  p. Danuta Kłos - Kufel
II miejsce –
 Korzec Katarzyna, Drąg Izabela, Grzech Wiktoria, Węgrzyn Błażej, Opiekun: p. Katarzyna Wójcik.
Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Dąbrowa Tarnowska
Stanisław Początek ,
a wręczył w Jego imieniu  Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Marian Gajda.
Całą imprezę uświetniły występy artystyczne uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1, przygotowane przez nauczycieli: p. Annę Piotrowską, p. Danutę Pikul  i p. Beatę Chmielewską oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowanych przez p. Danutę Runger.
Dekoracje i wystawy tematyczne zostały przygotowane przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum nr  1
w Dąbrowie Tarnowskiej:  p. Annę Piotrowską i p. Danutę Pikul.
Dużym zaangażowaniem w organizację imprezy wykazali się również  uczniowie gimnazjum, oferując gościom swoją nieocenioną pomoc.

Zdjęcia w galerii.

administrator dnia 03.04.2014
Drukuj
Wyjazd na lodowisko do Wierzchosławic

W środę 2 kwietnia 2014 r. odbyła się inauguracja działań programu profilaktycznego „Sport alternatywą dla cyberświata”. Młodzież naszego gimnazjum gościła na nowoczesnym lodowisku w Wierzchosławicach. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli – p. Janiny Flis, p. Danuty Pikul, p. Renaty Wrony oraz pedagoga szkolnego p. Anny Pasternak mieli okazję doświadczyć jazdy na łyżwach na innowacyjnej, syntetycznej tafli. Wydarzenie to było świetną okazją do integracji międzyklasowej oraz ukazania uczniom ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego.

Już wkrótce w ramach programu profilaktycznego „Sport alternatywą dla cyberświata” planowane są działania: kibicowanie w Międzynarodowym Turnieju Piłki ręcznej Juniorów, rajd rowerowy Dąbrowa Tarnowska- Nieczajna Górna-Narożniki, udział w meczach żużlowych Unii Tarnów, wycieczka do Zakopanego-śladami Olimpijczyków.

Więcej zdjęć w galerii.

administrator dnia 03.04.2014
Drukuj
Gimnazjada w Piłce Ręcznej

Wczoraj odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej. Nasi chłopcy zajęli II miejsce! Serdecznie gratulujemy! Smile

administrator dnia 03.04.2014
Drukuj
Coca-Cola Cup eliminacje chłopców

Oto wyniki Turnieju Coca-Cola Cup w kategorii chłopców, który odbył się wczoraj na naszym boisku szkolnym: I miejsce Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarn, II miejsce Gimnazjum w Oleśnie, III miejsce zajęli chłopcy z naszego gimnazjum. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach Smile

Zdjęcia w galerii.

administrator dnia 02.04.2014
Drukuj
CZYNIMY DOBRO PRZEZ CAŁY ROK

Przypominamy, że w naszej szkole prowadzona jest zbiórka makulatury w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Całkowity dochód ze sprzedaży papieru zostanie przekazany Klubowi Gaja z Warszawy, który organizuje pomoc koniom w postaci leczenia chorych i zaniedbanych zwierząt , a także wykupu koni hodowlanych na ubój, ratuje też zwierzęta, które całe życie ciężko pracowały na roli lub wykluczone ze sportu, a które niewątpliwie trafiłyby na rzeź. Uratowane konie pomagają chorym dzieciom w ośrodkach rehabilitacyjnych, uczestniczą w lekkich pracach gospodarskich czy jazdach rekreacyjnych.
Każdy z nas rocznie zużywa około 240kg papieru. Do wyprodukowania takiej jego ilości potrzebne jest 270 kg makulatury lub ścięcie 4 drzew! Wspierając tę akcję chronisz środowisko poprzez segregację odpadów, pomagasz zwierzętom i ludziom. Informujemy, iż dodatkowo na ten cel zbierane są puszki aluminiowe oraz plastikowe butelki typu PET. Dotychczasowym darczyńcom dziękujemy i prosimy o dalsze wspieranie tego przedsięwzięcia.

administrator dnia 01.04.2014
Drukuj
Turniej Coca-Cola Cup

Wczoraj na naszym boisku szkolnym odbyły się eliminacje do Turnieju Coca-Coca Cup w kategorii dziewcząt. Rozgrywki wygrały zawodniczki z Gimnazjum w Oleśnie, drugie miejsce zdobyły dziewczęta z Borek, natomiast trzecie dziewczyny z Gimnazjum w Gręboszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć w galerii.

administrator dnia 01.04.2014
Drukuj