HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 13 II 2017
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych dla wszystkich Uczniów, Rodziców oraz Pracowników Gimnazjum Nr 1!


administrator dnia 15.04.2017
Drukuj
Ogólnopolski Turniej BRD

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 odbywały się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Nasza drużyna w składzie: Oliwia Puła, Mateusz Ryczek i Mateusz Wybraniec okazała się bezkonkurencyjna zajmując I miejsce! W klasyfikacji indywidualnej również nie daliśmy szans innym: Oliwia była I, Mateusz Ryczek II, a Mateusz Wybraniec III. Zarówno Oliwia jak i Mateusz Ryczek nie popełnili żadnego błędu na torze przeszkód!

Nagrodą za I miejsce indywidualnie był piękny rower, natomiast za I miejsce w drużynie każdy z jej członków otrzymał tablet oraz plecak!

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie oraz ich opiekunowi Panu Andrzejowi Soi, który od wielu lat osiąga z naszymi uczniami duże sukcesy na tym turnieju.  Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 12.04.2017
Drukuj
DOBRE MIEJSCE OLI SOŁTYS

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Sołtys zajęła IV miejsce w etapie okręgowym wojewódzkim XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Serdecznie gratulujemy!


administrator dnia 12.04.2017
Drukuj
XV DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOCAUŚCIE

10 kwietnia 2017 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Obchody XV Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Impreza pod hasłem: Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek zorganizowana została przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Miło nam poinformować, że zespół „Minian” z naszej szkoły zajął I miejsce w konkursie tanecznym, natomiast w konkursie wokalnym Natalia Nędza zdobyła I miejsce, a Emilia Soja II.  GRATULUJEMY!


administrator dnia 11.04.2017
Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA PODOPIECZYCH DPS W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

Członkowie Szkolnego Koła PCK udali się z życzeniami świątecznymi do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielewskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Dziękujemy Uczniom, którzy wykonali kartki oraz ich opiekunowi. Całej społeczności szkolnej również życzymy zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych.

administrator dnia 10.04.2017
Drukuj
KONKURS WIELKANOCNY

7 kwietnia 2017 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie XXVII Gminnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z Wielkanocą. Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Leżoń (kl.3a) i Monika Ryczek (kl.1c)  zdobyły I miejsca w kategoriach – pisanka tradycyjna oraz ciasto obrzędowe. Gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 07.04.2017
Drukuj
Laureatki Małopolskiego Konkursu Biologicznego

3 kwietnia 2017r. w Krakowie odbyło  się uroczyste podsumowanie Małopolskiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Kuratoryjne konkursy są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem.
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Aleksandra Sołtys (kl.3b) i Oliwia Puła (kl.3a) zostały laureatkami tego konkursu. Aleksandra zajęła III miejsce, a Oliwia miejsce XI.
Uczennice zagwarantowane mają  przyjęcie w pierwszej kolejności  do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej i  zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego ( co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku -  100%). Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 06.04.2017
Drukuj
Dziękujemy!

Szkolne Koło PCK składa SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla Wszystkich Darczyńców, którzy przekazali dary w ramach IV edycji zbiórki Środków Czystości dla podopiecznych szpitali misyjnych w Afryce. Zebraliśmy łącznie 30,780 kg produktów. Szczególnie dziękujemy klasie 1a. Pamiętajmy, że dobro powraca!

administrator dnia 06.04.2017
Drużynowe biegi przełajowe

W dzisiejszych zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie zajmując: dziewczęta I miejsce natomiast chłopcy III miejsce! Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 05.04.2017
Drukuj
Ogłoszenie!

W piątek 7 kwietnia uczniowie z klas I z naszego gimnazjum wezmą udział w spektaklu „Mój Chrystus połamany” przygotowanym przez grupę teatralną z Ilkowic, który odbędzie się w kinie SOKÓŁ
o godzinie 10.00.

W najbliższym czasie grupa ta będzie wystawiać swój spektakl na Ukrainie, dlatego też prosimy o przynoszenie niepotrzebnych już lektur szkolnych, książek dla dzieci oraz nowych artykułów papierniczych (kredki, pisaki, bloki, zeszyty), które zostaną przekazanie Polakom mieszkającym na Ukrainie.

Książki oraz artykuły papiernicze proszę przynosić do sekretariatu do dnia 6 kwietnia (czwartek).

administrator dnia 04.04.2017
Drukuj
Wywiadówka

W czwartek 6 kwietnia o godzinie 17.00 odbędą się zebrania wywiadowcze wychowawców z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.


administrator dnia 04.04.2017
Drukuj
Sukcesy ekologów z Gimnazjum nr 1!

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych gimnazjalistów w konkursach ekologicznych związanych z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi. 30 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali finałowej Ogólnopolskiego i Wojewódzkiego Konkursu EkologicznegoNa ratunek Ziemi”, zorganizowanego przez Gimnazjum w Niegowici pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczystość odbyła się w CINEMA CITY  w Krakowie. Laureatką konkursu ogólnopolskiego została Joanna Leżoń (kl.1b), która zajęła II miejsce w Konkursie Prac Literackich, natomiast  laureatką konkursu wojewódzkiego została Maja Houda (kl.2b), która zdobyła  III miejsce w konkursie plastycznym. Gratulujemy!

Więcej zdjęc w galerii

administrator dnia 31.03.2017
Drukuj
MELOMAN 2017

30 marca w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbył się finał  Miejskiego Konkursu Muzycznego „MELOMAN”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka jazzowa i  twórczość Krzysztofa Komedy. Miło nam poinformować, że w konkursie wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły - Sebastian Bezak i  Aleksandra Rokocz.

administrator dnia 31.03.2017
Drukuj
Dzień Zielony

W miniony poniedziałek (20 III 2017r.), który był początkiem astronomicznej wiosny, obchodziliśmy w naszym gimnazjum DZIEŃ ZIELONY. Zainicjowały go Karolina Pulnik i Kaja Rogoż wraz z opiekunką SK PCK. Uczennice promowały zdrowy sposób odżywiania, samodzielnie przygotowały smaczne przekąski owocowo-warzywne.
Przedsięwzięcie odbywało się w ramach realizacji XI edycji programu TRZYMAJ FORMĘ.
Zachęcano, by z namysłem wybierać produkty żywnościowe i sięgać po te, które korzystnie wpływają na zdrowie człowieka.
Zatem MIEJMY ZIELONO W GŁOWIE i wybierajmy jak najczęściej warzywa i owoce - bogate źródło witamin.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 28.03.2017
Drukuj
Cyberbezpieczeństwo w szkołach - list Minister Edukacji Narodowej

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

W liście minister Anna Zalewska podkreśla, że gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Szefowa MEN wskazuje także na to, że może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

– Warto podkreślić, że nie wszystko, co pojawia się w internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne – wskazuje w swoim liście szefowa MEN.

Gry komputerowe

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

Wskazówki dla rodziców

Poniżej zamieszczam również kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

- Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

- Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

- Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

- Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

- Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

- Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

- Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

- Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

- Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

 Gdzie można uzyskać pomoc

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie: www.dyżurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl

 Gry komputerowe – oznaczenia

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry z poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

Informacje na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci dostępne są również na stronie: http://bezpiecznyinternet.edu.pl/.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji

administrator dnia 27.03.2017
Drukuj