HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 2 II 2015
Losowa Fotka
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Zapowiedź happeningu w ramach programu "Ogólnopolski Głos Profilaktyki"


Dyrekcja Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,Dyrekcja Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z samorządem lokalnym dołączyły się do realizacji przedsięwzięcia pn. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki -2015” realizowanego w ramach społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” (w skrócie: PaT). Dąbrowska Policja jest inspiratorem powyższej akcji na terenie Powiśla Dąbrowskiego.
„Ogólnopolski Głos Profilaktyki” to najnowsza inicjatywa programu profilaktycznego pn. „Profilaktyka a Ty”. W 2012 roku odbył się pilotażowy projekt pn. „ Warszawska Noc Profilaktyki” w, którym udział wzięło 1000 osób. W 2013 roku przedmiotowa inicjatywa rozpowszechniła się już na teren całego kraju i w przedsięwzięciu pod nazwą „Ogólnopolska Noc Profilaktyki” udział wzięło 43 tys.osób przy zaangażowaniu464 jednostek samorządowych. W 2014 roku w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki wzięło udział prawie 75 tys. osób na terenie całego kraju. Podstawową ideą tej akcji jest promowanie „Mody na życie wolne od uzależnień”.
Dnia 1 czerwca 2014 r. w związku z powyższym na terenie Dąbrowy Tarnowskiej zostanie zorganizowany happening promujący „Modę na życie bez uzależnień”. W przemarszu wezmą udział m.in. uczniowie w/w szkół oraz inne chętne osoby, które odpowiedzą na zaproszenie do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu. Podczas happeningu uczniowie przejdą ulicami miasta z transparentami, plakatami i hasłami promującymi życie bez nałogów oraz będą rozdawać przechodniom ulotki.
Przemarsz rozpocznie się w najbliższy poniedziałek1 czerwca br. o godz. 10:00 spod budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, ul. Matejki 2, a następnie przejdzie w kolumnie pieszej ulicami: Matejki, Grunwaldzką, Rynek, Spadową oraz Sucharskiego,gdzie na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 nastąpi kulminacja wydarzenia, czyli odczytanie odezwy społeczności PaT przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, po czym wszyscy uczestnicy wykonają GEST(realizowany w tym samym czasie i formie na terenie całego kraju) zwany Zrywem wolnych serc polegający na uprzednim położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez60 sekund jego rytmu. Ten GEST jest symbolem wolności. Następnie przewidziano występy artystyczne, pokazy sprzętu policyjnego oraz poczęstunek dla uczestników.
Zapraszamy wszystkie rodziny, dziadków i wnuków, rodziców i dzieci, wychowawców i podopiecznych, włodarzy i obywateli miast i wsi naszego powiatu do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu.

administrator dnia 29.05.2015
Drukuj
Wiktoria Grzech i Joanna Toczek laureatkami konkursu języka angielskiego w III LO w Tarnowie

Miło jest nam poinformować, że uczennice naszego gimnazjum uzyskały tytuł laureata w konkursie języka angielskiego Improve your English dla szkół gimnazjalnych w III LO w Tarnowie. Konkurs składał się z dwóch etapów, w których obydwie uczennice zajęły najwyższe lokaty.
I miejsce Wiktoria Grzech
II miejsce Joanna Toczek               

Gratulujemy również uczennicy Małgorzacie Kupiec, która została finalistką tego konkursu. Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych uczennic i życzymy kolejnych osiągnięć. Uczennice przygotowały do konkursu p. Aneta Garbarz oraz p. Monika Golonka.

Finał VIII Konkursu Języka
Angielskiego w Żabnie

 Informujemy, że odbył się międzygimnazjalny konkurs języka angielskiego „Enjoy English” w Żabnie, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Wiktoria Grzech i Marcin Kawa otrzymali tytuł laureata, zajmując poszczególne miejsca: 
IV miejsce Wiktoria Grzech
V miejsce
Marcin Kawa
Finalistka
: Katarzyna Korzec
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Do konkursu przygotowały p. Aneta Garbarz i p. Monika Golonka.

administrator dnia 29.05.2015
Drukuj
Spotkanie wywiadowcze

28 maja (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie wywiadowcze dla rodziców. Serdecznie zapraszamy!


administrator dnia 27.05.2015
Drukuj
PODSUMOWANIE XI EDYCJI SZKOLNYCH IGRZYSK ORTOGRAFICZNYCH

Znamy już wyniki tegorocznych rozgrywek ortograficznych w naszej szkole. Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs przebiegał wieloetapowo. Młodzież przez kilka miesięcy konkurowała o tytuł Mistrza Ortografii naszego gimnazjum.
Zwyciężyła OLIWIA KOPER.
Pozostałe wyniki prezentują się następująco:
Natalia Bednarz- miejsce II
Joanna Toczek i Weronika Wrona - ex. miejsce III
Adrian Kijak - miejsce IV
Justyna Mol -miejsce V
Gratulujemy sukcesów i życzymy, by na co dzień dbali o poprawność ortograficzną.

administrator dnia 25.05.2015
Drukuj
Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W ubiegłym tygodniu odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna naszej szkoły w składzie: Oliwia Puła, Mateusz Ryczek oraz Jakub Wójcik – wszyscy z klasy 1a – zajmując X miejsce na 22 najlepsze drużyny z całego województwa małopolskiego! Nasi uczniowie świetnie spisali się na Miasteczku Ruchu Drogowego nie popełniając ani jednego błędu oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej uzyskując 18 na 20 możliwych punktów! Uczniom do konkursu pomagał przygotować się p. Andrzej Soja. Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 21.05.2015
Drukuj
JERZY BRAUN - KONKURS

Przygotowując się do ważnego wydarzenia rozpoczynamy serie konkursów związanych z życiem i działalnością Jerzego Brauna - patrona naszej szkoły, harcerza, poety, polityka. Zapraszamy uczniów klas pierwszych oraz drugich do zaangażowania się w to ważne wydarzenie.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest dwuetapowy.
2. W etapie I biorą udział uczniowie klas I-ych i II-ich, rozwiązując test zadań otwartych.
3. W etapie II biorą udział uczniowie, którzy uzyskają 80% i więcej poprawnych odpowiedzi.

Terminy konkursu:

Etap I – 09.06.2015 godz. 8.00
Etap II  - 12.06.2015 o godz. 8.00  (aula)

Nagrody:

Etap I:
–        klasa, która osiągnie najlepszy wynik otrzyma dyplom zwycięzcy
–        uczniowie którzy uzyskają minimum 50% poprawnych odpowiedzi, zostaną nagrodzeni 10 punktami dodatnimi
–        uczniowie którzy uzyskają 80% i więcej otrzymają 20 punktów dodatnich, zostają finalistami konkursu

Etap II:
–          trzej uczniowie, którzy uzyskają najlepsze wyniki, otrzymają nagrodę i dyplom, który zostanie wręczony, przez honorowych gości,  na uroczystości we wrześniu

Wymagania:
Etap I  - informacje ze strony internetowej szkoły (zakładka „Patron”)
Etap II – wymagania z etapu I oraz literatura:
- „Muza poezji w celi Jerzego Brauna”, Eugeniusz Żuk, drukarnia Technet, Kraków 1997.
- „Jerzy Braun 1901 – 1975 twórca kultury harcerskiej i unionizmu” Maria Żychowska, Harcerska Pracownia Archiwalno – Naukowa, Tarnów 2003.

administrator dnia 21.05.2015
Drukuj
Laureatka TRIADY 2015
Laureatka TRIADY 2015

15 maja br. odbył się w Krakowie finał XXIV Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „TRIADA 2015”. Organizatorem etapu wojewódzkiego był Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego oraz Małopolski Kurator Oświaty. Miło nam poinformować, że wśród laureatów w kategorii twórczości plastycznej znalazła się również uczennica naszej szkoły – Martyna Kupiec z kl.3c. Martyna wykonała ilustracje do utworów muzycznych L.van Beethovena, M. Rimskiego – Korsakowa oraz Krzysztofa Pendereckiego. Gratulujemy!

administrator dnia 19.05.2015
Drukuj
Michał Skrzek uzyskał "Wynik Bardzo Dobry" w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

Michał Skrzek (Ib) znalazł się wśród osób, które uzyskały „Wynik Bardzo Dobry” w XXIV edycji  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. W rejonie krakowskim w kategorii „Kadet” brało udział 2 963 uczestników. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie krakowskim Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne "Kangur". Uczestnicy konkursu, którzy uzyskali  „Wynik Bardzo Dobry”,  wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród.  Spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2015 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ucznia do konkursu przygotowywał p. Dariusz Chrabąszcz. Gratulujemy!

administrator dnia 15.05.2015
Drukuj
Sukces naszych uczennic w konkursie "I Ty możesz zostać poliglotą"

Dnia 11 maja 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim został przeprowadzony międzygimnazjalny konkurs językowy I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ. Celem konkursu jest promocja uczniów uzdolnionych językowo, motywowanie do nauki języków obcych  oraz nawiązanie współpracy między gimnazjami powiatu dąbrowskiego. Uczniowie biorący udział w rywalizacji reprezentowali pięć gimnazjów: PG nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie, PG w Borkach oraz PG w Gruszowie Wielkim. 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap obejmował napisanie testu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, drugi natomiast polegał na napisaniu testu z języka niemieckiego  na poziomie podstawowym. Po podsumowaniu punktów uzyskanych z obydwu testów wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce –     Wiktoria Grzech - PG nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce –    Joanna Toczek - PG nr 1 w  Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce –   Katarzyna Ryczek  -PG w Gruszowie Wielkim

IV miejsce -    Dominika Greczkowska -PG w Borkach

Główną nagrodę, Tableta Ovo Lite GT, ufundował Starosta Powiatu Dąbrowskiego pan Tadeusz Kwiatkowski. Pozostałe nagrody książkowe i rzeczowe zostały przekazane na potrzeby konkursu przez wydawnictwo Express Publishing. Organizatorami konkursu byli: pani Ewa Kijowska, pani Barbara Kogut, pani Klara Wąż i pani Natalia Zbaraza.

Gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za ich przygotowanie.

Zapraszamy do udziału w następnych edycjach.

Źródło: http://www.dabrowatar.pl/ii-edycja-konkursu-i-ty-mozesz-zostac-poliglota/

administrator dnia 14.05.2015
Drukuj
Marcin Kawa laureatem konkursu matematycznego "Nie tylko dla orłów"

Marcin Kawa, uczeń klasy IIIc, uzyskał tytuł laureata w konkursie matematycznym „Nie tylko dla orłów”. Konkurs jest co roku organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. W tegorocznej edycji brało udział 97 uczniów. W pierwszym etapie konkursu Marcin zajął II miejsce i swój sukces powtórzył podczas finału, uzyskując jeden z najlepszych wyników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ucznia przygotował do konkursu p. Dariusz Chrabąszcz.

administrator dnia 14.05.2015
Drukuj
POTRZEBUJĄ NASZEGO WSPARCIA

Szkolne Koło PCK apeluje o dalszą pomoc i wsparcie w prowadzonych w bieżącym roku akcji: Zbiórka środków czystości na rzecz podopiecznych szpitali w Afryce (potrwa do 20 V 2015r.),  Zbiórka makulatury i pojemników po tuszach,  Zbieraj makulaturę, ratuj konie (potrwa do 10 VI 2015r. ).

administrator dnia 08.05.2015
Drukuj
W 10. ROCZNICĘ ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Ojciec Święty Jan Paweł II zapisał się w dziejach historii jako autorytet, symbol wiary, nadziei i niezgłębionej miłości. Jego śmierć była niezwykle smutnym wydarzeniem dla ludzkości. To niewiarygodne, że 2 kwietnia obchodziliśmy 10. już rocznicę odejścia papieża Polaka. Z tego powodu 9 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się uroczyste obchody tego wydarzenia.

W Sali Audytoryjnej MBP zebrani goście wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej. Ich prezentacja „Papież orędownik miłości” przygotowana pod kierunkiem Danuty Pikul i Anny Piotrowskiej, była czasem osobistej refleksji i chwilą wspomnienia osoby Świętego Jana Pawła II. Była również, jak powiedział jeden z narratorów „zaproszeniem do pójścia drogą, którą wskazywał nam Ojciec Święty”.

W programie obchodów 10. rocznicy śmierci papieża Polaka znajdował się również wernisaż Marty Odbierzychleb „Święty Jan Paweł II – moje wspomnienie”. Przybyli goście mogli podziwiać niezwykłe i niepowtarzalne dzieła. Artystka zaznaczyła, że maluje z serca, a postać papieża jest jej szczególnie bliska. „Tak naprawdę to Jan Paweł II mnie trochę znalazł”, skomentowała pani Marta. Wystawa malarstwa i rysunku będzie dostępna  w MBP do 30 maja.

To były chwile pełne wzruszenia i zadumy nad osobą Ojca Świętego, ale także radości i entuzjazmu ze wspólnego świętowania. Wernisaż wzbudził ogromny podziw i wielkie wyrazy uznania dla artystki. Nie zabrakło także skrzypiec i śpiewu młodzieży, które uwznioślały uroczystość ku czci św. Jana Pawła II.

Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło m.in. zastępcy burmistrza Stanisława Ryczka, dyrektorów instytucji, szkół, ochronki, rodziny i przyjaciół artystki, przedstawicieli mediów oraz czytelników i sympatyków biblioteki.

Artykuł i fotoreportaż dostępne na stronie ----------> http://www.mbp.dt.pl/?q=aktualnosci/w-10-rocznic%C4%99-%C5%9Bmierci-%C5%9Bwi%C4%99tego-jana-paw%C5%82-ii

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

administrator dnia 06.05.2015
Drukuj
Ważna informcja dla rodziców

Na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej znajduje sie ważna informacja, dotycząca projektu "Pierwszy dzwonek", który daje rodzicom możliwość ubiegania się o dotację dla dzieci.

Informcja znajduje się pod linkiem ------------------------>

administrator dnia 05.05.2015
Drukuj
III m. w Turnieju Siatkówki

Nasze dziewczęta zajęły dziś III miejsce w Turnieju Siatkówki zorganizowanym w ramach obchodów 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 04.05.2015
Drukuj
Akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do oglądania zdjęć z akademii z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 04.05.2015
Drukuj