HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 1 IX 2014
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Taka informację otrzymaliśmy dziś od organizatorów "Szlachetnej Paczki"

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP II-1168-403357), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Rodzina bardzo ucieszyła się z otrzymanej pomocy. Pani Ewa nie mogła ukryć wzruszenia, gdy przed jej dom przyjechał samochód strażacki i zaczęto wnosić paczki. Nagle ni stąd ni zowąd w jej oczach pojawiły się łzy i nie były to bynajmniej łzy smutku, niewątpliwie poczuła się ona bardzo wyróżniona. Jako pierwsza została otwarta paczka, w której znajdował się stolik z krzesełkiem dla Oliwki. Gdy dziewczynka go zobaczyła już nic więcej jej nie interesowało, chociaż bardzo się ucieszyła, gdy strażak, który pomagał w rozpakowywaniu paczek, podał jej lizaka. Karolina i Zuza z chęcią założyły buty, które odnalazły w paczkach. Z uśmiechem na twarzach obie stwierdziły, że rozmiar się zgadza, z ich reakcji można było odczytać, że fason też jest bardzo dobry. Pani Ewa była zaskoczona tym, jak wiele znalazło się w paczce żywności i środków czystości, wyraziła chęć podzielenia się nimi z wolontariuszkami, a gdy usłyszała stanowczą odmowę, stwierdziła, że w takim razie może podzielić się z sąsiadką, która też jest w trudnej sytuacji finansowej. Cała rodzina była bardzo zadowolona z otrzymanej pomocy.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Z mojej strony chciałam bardzo serdecznie podziękować za współpracę. Bardzo się cieszę, że w sposób odpowiedzialny podeszli Państwo do projektu i przygotowali paczę adekwatną do potrzeb rodziny. PS. Polecam w przyszłym roku wybór naszego rejonu
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina chciała z całego sercu podziękować za okazaną pomoc i zainteresowanie z Państwa strony, nie spodziewała się ona tak dużej pomocy.


administrator dnia 19.12.2014
Drukuj
Spotkanie Wigilijne 2014

Zapraszamy do oglądania galerii z Spotkania Wigilijnego

Więcej zdjęć ----->

administrator dnia 19.12.2014
Drukuj
I Gminny Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

Bardzo miło nam poinformować, że w I Gminnym Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy organizowanym przez DDK pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice naszej szkoły! Wygrała Wiktoria Koper, II miejsce zajęła Wiktoria Śpiewak, a III była Katarzyna Fido. Serdecznie gratulujemy! :)

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 19.12.2014
Drukuj
Meloman 2014

12 grudnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika odbył się Międzyszkolny Konkurs MELOMAN. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Baran, Agnieszka Baran, Emilia Chrościńska, Wiktoria Grzech, Aleksandra Sołtys, Kazimierz Kawa, Michał Skrzek, Aleksandra Marusak oraz Kaja Rogoż. Miło nam poinformować, iż wśród laureatów konkursu znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły zdobywając:
II miejsce   - Agnieszka Baran (kl.1c)
III miejsce  - Kazimierz Kawa (kl.1b)
IV miejsce  - Piotr Baran (kl.2d)
Uczniów do udziału w konkursie zachęciła p. Anna Piotrowska. Gratulujemy!

administrator dnia 18.12.2014
Drukuj
Informacja dla uczniów korzystających z obiadów refundowanych przez Pomoc Społeczną

Proszę o przekazanie rodzicom informacji, że aby korzystać z obiadów refundowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej należy złożyć nowy wniosek na rok 2015 w Pomocy Społecznej w Urzędzie Miejskim.


administrator dnia 17.12.2014
Drukuj
PODSUMOWANIE AKCJI CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA 2014

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli dobroczynną akcję CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA 2014.
Pieniądze w kwocie 45,00 zł przekazano do ZR PCK w Tarnowie. Zebrane środki finansowe przeznaczone zostały na zakup żywności dla rodzin wielodzietnych znajdujących się w trudnych warunkach materialnych. Miło nam poinformować, że ZR PCK ufundował paczkę świąteczną dla ucznia kl. II z naszego gimnazjum.
Dziękujemy i życzymy wszystkim zdrowych, pełnych ciepła i radości Świat Bożego Narodzenia.

administrator dnia 17.12.2014
Drukuj
NA SPORTOWO- pobyt w Klubie NEW LIFE FITNESS

4 XII 2014r.  grupa uczniów pod opieką p. K. Wójcik udała się do Klubu New Life Fitness przy ul. Oleśnickiej w Dąbrowie Tarnowskiej. W jego budynku zostały przeprowadzone zajęcia sportowe
w ramach realizacji wieloklasowego projektu „Praca nad formą zawsze wskazana”, promującego aktywny styl życia. Akcję przeprowadzono w związku z udziałem Natalii Ogorzelec z kl. 2b w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK  i wymogu zrealizowania takiego projektu. Przedsięwzięcie udało się wspaniale. Wróciliśmy z zajęć zadowoleni, uśmiechnięci, a czas spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Szanownego Pana Arkadiusza Ostręgi za bezpłatne udostępnienie sali do ćwiczeń. Dziękujemy, także wspaniałej obsłudze!
Serdecznie polecamy. W New Life Fitness jest fajnie, a klienta traktuje się bardzo życzliwie.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 15.12.2014
Drukuj
Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Szkole Koło PCK przypomina o trwającej zbiórce makulatury na ratowanie chorych koni w związku z konkursem organizowanym przez Klub Gaja.
Prosimy, aby przynosić makulaturę powiązaną, bądź w kartonach (nie luzem) – ułatwi to jej przechowywanie i transport.
Zachęcamy też do ofiarowania zbędnych pojemników po tuszach – kartridżach.

administrator dnia 15.12.2014
Drukuj
DZIEŃ ŻÓŁTY - Smacznie, zdrowo, odlotowo!

W miesiącu grudniu b. r. SK PCK zorganizowało dzień spożywania owoców i warzyw. Nazwano go Dniem Żółtym. Uczniowie jedli warzywa i owoce o tej właśnie barwie lub pili smaczne soki.
Królowały jabłka, gruszki, ale także banany. Przeprowadzono konkurs „Miss cytrynowego uśmiechu”,
którego laureatką została Ewelina Kurek z kl. 2d. 
Szczególne podziękowania kierujemy do Joanny Wnęk z kl. 2c, która przygotowała bananowe babeczki. 
Akcja pod nazwą DZIEŃ ŻÓŁTY była jednym z elementów realizacji programu TRZYMAJ FORMĘ oraz konkursu  ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO  organizowanego przez WINIARY.
Pamiętajmy, że „Wszystkie warzywa i owoce, wpływając na równowagę kwasowo-zasadową, utrzymują organizm w stanie odpowiednim do budowania masy mięśniowej”. (materiały ed. WINIARY).
Sięgajmy jak najczęściej po te smaczne przekąski, gdyż wpływa to na dodatnio na nasz organizm, dobrą formę i samopoczucie.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 15.12.2014
Drukuj
Podsumowanie "Szlachetnej Paczki"

Po raz czwarty  społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice oraz blisko 40 gimnazjalistów - to osoby, dzięki którym mogliśmy zapewnić radosne Święta Bożego Narodzenia, będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej  rodzinie z naszego regionu. Młodzież przygotowując Szlachetną Paczkę, w której znalazły się m.in. artykuły spożywcze, chemiczne, obuwie, artykuły papiernicze oraz zabawki, udowodniła, iż nie jest jej obojętny los drugiego człowieka. Działania te miały na celu sprawić, by nadchodzące święta były dla wybranej rodziny czasem wiary w innych ludzi, nadziei na lepsze jutro i miłości, która daje siłę.
Akcję zorganizowali uczniowie klasy IIa, IId i IIIa  wraz z wychowawcami: p. Pawłem Mikosem p. Tomaszem Łabędziem oraz Andrzejem Soją.
Dzięki wyjątkowej hojności gimnazjalistów udało się zebrać kilka kartonów najpotrzebniejszych artykułów, którym na  lekcjach techniki uczniowie nadali piękny świąteczny wygląd. 13 grudnia 2014 roku  świąteczna paczka dotarła do wybranej przez nas rodziny i wywołała u obdarowanych bardzo duże wzruszenie.  
W imieniu Stowarzyszenia Wiosna - pomysłodawcy akcji, wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i odpowiedzieli na nasz apel, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Szczególne podziękowania składamy: panu Krzysztofowi Krakowskiemu – dyrektorowi  naszego gimnazjum oraz pani Agnieszce Cielczyk  wraz z Rodziną,   którzy  ufundowali odzież zimową.
Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy wybrana rodzina przeżyje radosne i magiczne Święta Bożego Narodzenia.

Więcej zdjęć

administrator dnia 12.12.2014
Konkursy świąteczne rozstrzygnięte!!!

5 stycznia 2014 r. odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczestnicy zaprezentowali jeden utwór tj. kolędę tradycyjną, pastorałkę lub piosenkę świąteczną. Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: p. Danuta Pikul, p. Anna Piotrowska, Paulina Moździerz, Arkadiusz Banaś, Łukasz Banaś i Łukasz Forgiel. Wyniki  przedstawiają się następująco:
Popisy wokalne
I miejsce – Angelika Wieczorek (kl.3a)
II miejsce - Gabriela Mirek (kl.1c)
III miejsce – Kamila Machaj (kl.1a)
IV miejsce – Patrycja Niemiec (kl.1a)
Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Marek (kl.2b), Sylwia Bigda (kl.2c),Agnieszka Leżoń (kl.1a).
Popisy instrumentalne
I miejsce – Agata Juszczyk (kl.2b)
II miejsce – Piotr Baran (kl. 2d)
III miejsce – Krystian Radło (kl.2c)
Podczas spotkania wręczono również dyplomy laureatom Szkolnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego. Jury po obejrzeniu kilkunastu wieńców świątecznych, postanowiło przyznać następujące miejsca:
Prace zespołowe:
I miejsce – Aleksandra Marek, Wojciech Młynek, Hubert Dudek i Michał Walus
II miejsce – Wiktoria Mielec, Weronika Szlosek, Kinga Bąba i Michał Bąba
III miejsce – Gabriela Marzec, Katarzyna Korzec, Natalia Pietras i Natalia Trędota
Wyróżnienia otrzymali: Barbara Tomaszek, Bartosz Kwieciński, Wiktor Markowicz, Karol Grzeszczyk, Jagoda Bartula, Julia Gadawska, Weronika Anioł i Karolina Topór.
Prace indywidualne
I miejsce - Joanna Wnęk, Oliwia Puła, Agnieszka Stolińska i Mateusz Ryczek.
Organizatorki konkursów dziękują wszystkim uczestnikom za duże zaangażowanie  i życzą dalszych sukcesów artystycznych!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 08.12.2014
Drukuj
MISTRZOWIE GMINY

2 grudnia odbył się turniej tenisa stołowego na szczeblu gminy.Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyli uczniowie naszej szkoły.Mistrzem gminy została Natalia Pietras z klasy 3b a IV miejsce zdobyła Oliwia Miłkoś z klasy 1b.W rywalizacji chłopców zwyciężył Jakub Kopeć z klasy 1c.Ponadto nasze dziewczęta okazały się najlepsze w grach drużynowych pokonując Gimnazjum nr 2 i Gruszów.Gratulujemy!

Więcej zdjęc w galerii

administrator dnia 06.12.2014
Drukuj
"To i owo na sportowo" z Muaythai

Wczoraj podczas kolejnego spotkania w ramach projektu „To i owo na sportowo”  gościliśmy w naszej szkole Trenera oraz zawodników Thai Gym Tarnów, którzy zaprezentowali nam techniki Muaythai. Zapraszamy do oglądania zdjęć z pokazu oraz treningu.

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 04.12.2014
Drukuj
Szlachetna paczka!

administrator dnia 03.12.2014
Drukuj
Konkurs na ozdoby choinkowe

W konkursie na ozdoby świąteczne organizowanym przez Samorząd Uczniowski, uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą inwencją twórczą i zdolnościami artystycznymi. W kategorii bombek przyznaliśmy 3 pierwsze miejsca – Justyna Leżoń 3a, Kinga Barnaś 2d, Angelika Michalczyk 3a.
Natomiast w kategorii inne ozdoby wygrały Ewa Hońdo 1a, Agnieszka Stolińska 1a, Daria Pasternak 3c – również 3 pierwsze miejsca.
W konkursie udział wzięli: Ewa Hońdo 1a, Agnieszka Stolińska 1a, Wiktoria Ogryzek 1a, Wiktoria Szkotak 2a, Karol Wielgus 1a, Natalia Trędota 2b, Kinga Barnaś 2a, Katarzyna Fido 2d, Angelika Michalczyk 3a. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Ozdoby będą do kupienia na dzisiejszej wywiadówce. Dochód przeznaczamy na „szlachetną paczkę”.

Więcej zdjęć w galerii.

administrator dnia 02.12.2014
Drukuj