od 28 XI 2016

Dziękujemy!

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu świątecznego! Bardzo dziękujemy pani Beacie Chmielewskiej za wykonane ozdoby świąteczne oraz za ogarnięcie całości Smile Dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie w stworzenie pięknych ozdób oraz upieczenie pierniczków. Szczególne wyrazy uznania należą się rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania i odkupili prawie wszystko co wczoraj oferowaliśmy! Wink  Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony został na ufundowanie szlachetnej paczki dla jeden z rodzin z powiśla dąbrowskiego. Pamiętajmy, że dobro powraca!

administrator dnia 30.11.2016
Zebrania z rodzicami

29 listopada (wtorek) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania wywiadowcze rodziców z wychowawcami klasy podczas których zorganizowany będzie kiermasz ozdób świątecznych oraz pierniczków. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na ufundowanie "szlachetnej paczki" dla jednej z rodzin z powiśla dąbrowskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy!

administrator dnia 28.11.2016
"Śpiewem otwierali Niebo"

25 listopada 2016 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się IV Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Miło nam poinformować, że w kategorii solistów I miejsce zdobyła Emilia Soja z kl. Ic, natomiast w kategorii zespołów III miejsce zajął zespół wokalny z naszej szkoły w składzie: Natalia Nędza, Aleksandra Mazur,  Patrycja Niemiec, Sabina Żelazny i Kamila Machaj. Gratulujemy!

administrator dnia 25.11.2016
Palenie to nie słaby charakter, ale silne uzależnienie!

W czwartek 17.11.2016r. obchodzono Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji w naszej szkole uczennice ze SK PCK włączyły się w akcję dystrybucji ulotek o treściach antynikotynowych „Zanim sięgniemy po pierwszy papieros”. Przypominamy, że wszystkie wyroby z tytoniu zawierają bardzo silnie uzależniające substancje. Lepiej sięgnąć po SMACZNE WARZYWO czy OWOC!

administrator dnia 25.11.2016
Ważna informacja dla rodziców w sprawie dożywiania

Nowy podział godzin!

Uwaga zmiana podziału godzin od dnia 28.11.2016 roku!

Nowy podział ------------------->

MISS i MISTER CYTRYNOWEGO UŚMIECHU

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole w ramach realizacji XI edycji programu edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ” zorganizowaliśmy Dzień BANANOWO-POMARAŃCZOWY połączony z konkursem spożywania cytrusów. Uczennice ze SK PCK wyłoniły zwycięzców. Tytuł MISS CYTRYNOWEGO UŚMIECHU uzyskała Ewa Morawiec z kl. 1c, zaś MISTEREM CYTRYNOWEGO UŚMIECHU został Jakub Łabuz z kl. 1b. Gratulujemy zwycięzcom! Serdeczne podziękowania za zaangażowanie się w przeprowadzenie wyżej wymienionych akcji kierujemy do klas 2a, 2c, 3a, 3b.

administrator dnia 21.11.2016
STARTUJEMY PO RAZ VI!

Tradycyjnie społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomagamy będącej w bardzo trudnej sytuacji rodzinie z Powiśla Dąbrowskiego, chcemy sprawić by nadchodzące święta były dla niej czasem wiary w innych ludzi, nadziei na lepsze jutro i miłości, która daje siłę. Wzorem lat ubiegłych prosimy o wsparcie akcji - nauczycieli, gimnazjalistów oraz sponsorów współpracujących z gimnazjum. Wszystkie dary składamy w siedzibie spółdzielni uczniowskiej Gimarket do 9 grudnia 2016 roku. Szczegółowych informacji udzielają -  szkolny koordynator akcji Paweł Mikos oraz członkowie sztabu akcji Justyna Bieś, Beata Chmielewska, Andrzej Soja i Tomasz Łabędź. Wszystkim darczyńcom już na wstępie bardzo serdecznie dziękujemy!

administrator dnia 21.11.2016
WYRÓŻNIENIE DLA OLI

Aleksandra Mazur z kl. 2a została wyróżniona w eliminacjach powiatowych IV edycji Konkursu Recytatorskiego „Od niepodległości do niepodległości” zorganizowanego z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęconego  obronie wartości niepodległościowych. GRATULUJEMY !

administrator dnia 18.11.2016
98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

administrator dnia 11.11.2016
Akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

administrator dnia 10.11.2016
Bieg Niepodległości

Dzisiaj na stadionie miejskim odbył się „Bieg Niepodległości”, który rozpoczął odchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła świetnie zaprezentowała się w tych zawodach zajmując: I m Jadwiga Dudek, II m Agnieszka Baran, III m Natalia Bednarz; natomiast w kategorii chłopców II był Jakub Banaś! Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

administrator dnia 09.11.2016
Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

W dzisiejszych drużynowych zawodach powiatowych w Tenisie Stołowym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: III m. Oliwia Miłkoś i Weronika Wrona, V m. Zuzanna Kozyra i Aleksandra Sojka, V m Jakub Kopeć i Jacek Tomaszek. Serdecznie gratulujemy!

administrator dnia 04.11.2016
Stawiam na surowe warzywa i owoce - OBCHODY XI DNI ZDROWIA

W dniach 20 - 21 X 2016r. po raz XI zorganizowano obchody DNI ZDROWIA. To już tradycja w naszej szkole, że corocznie w miesiącu październik organizujemy takie przedsięwzięcie. SK PCK zachęcało do spożywania surowych warzyw i owoców. Podziękowania kierujemy do Natalii Nędzy z kl. 2a, która przygotowała pyszną surówkę i przywiozła sporą ilość darów jesieni - smacznych pachnących warzyw, a także do Wiktorii Bąba z 1a, Roksany Kawy z 2a i Kingi Golemo z kl. 3b. Dziękujemy także uczniom z kl. 2a za przygotowanie poczęstunku. Pamiętajmy że Bycie w dobrej formie jest OK!

administrator dnia 03.11.2016
Zwycięzcy konkursu "Wygraj Zdrowie"

W ramach obchodów Dni Zdrowia SK PCK przeprowadziło konkurs  „Wygraj Zdrowie”. Wyniki prezentują się następująco :

Miejsce I - Natalia Kogut kl. 1a

Miejsce II - Maciej Sitko kl. 1c