HomeContact
.:Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej:.
AKADEMIA SZANS

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

od 1 IX 2014
PolecamyKRWIODAWSTWO

Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/10/2009 15:17
Kiedy pttk ??

23/09/2009 13:44
Wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie logowałem się do Librusa, a jednak Smile Dziękuję za pomoc.

22/09/2009 21:06
Gwiazdki świadczą o tym, że sam własnoręcznie zmieniłeś to hasło. Trzeba sobie je przypomnieć (lub zgłosić się po nowe).

22/09/2009 12:23
Na kartce z loginem i hasłem do Librusa dostałem tylko login a w miejscu hasła były gwiazdki. Jak mam się zalogować?...

18/06/2009 21:01
Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3d...oraz fajni nauczyciele zwlaszcza 2 najlepszych na swiecie (p.AS i p.PM) POZDROWIENIA I UDANYCH WAKACJI BezeT (Piotrek)

18/06/2009 20:59
Heh 3 lata zlecialy jak jeden dzien ;] Czuje sie jakbym wczoraj podanie o przyjecie do tego gimnazjum skladal ;] No ale co zorbic takie jest zycie ;] Szkoda bo to naprawde fajna szkola i nasza klasa 3

14/05/2009 13:57
Kto chce jechać na wycieczkę 2 dniowa do Tylicza z 3d? Koszt 100zł Polecam! Chętni niech piszą do mnie lub mówią na przerwach!!!

06/05/2009 17:06
Bezet troche przestarzałe już te życzenia nie ?? Grin

10/04/2009 18:51
Wesołych Świąt..;]

08/04/2009 11:12
Grin

Warsztaty z doradztwa zawodowego

W dniu 24 października w naszym gimnazjum uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradcę zawodowego i psychologa pana Mariusza Wielgusa.
Lekcje przebiegły w sposób atrakcyjny i aktywny a sam prowadzący wykazał się dużym profesjonalizmem i wiedzą dotyczącą poruszanego tematu.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, badali swoje predyspozycje do poszczególnych zawodów oraz zasięgali informacji na co zwracać uwagę podczas wyboru szkoły aby był on trafny i satysfakcjonujący.
Poruszona podczas spotkania tematyka zajęć wzbudziła zainteresowanie gimnazjalistów do tego stopnia, że tuż po zakończeniu lekcji, uczniowie niezwłocznie umawiali się z doradcą na indywidualne konsultacje.
Panu Mariuszowi dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie zajęć a gimnazjalistom życzymy trafnych i przemyślanych wyborów.
Przygotowała Renata Jadam-Lechowicz

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 24.10.2014
Drukuj
VII Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA

17 października w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe VII Turnieju Sztuki Recytatorskiej Poszukiwania. Naszą szkołę w kategorii poezji śpiewanej reprezentowali: Paulina Moździerz i Arkadiusz Banaś z zespołem w składzie – Wiktoria Ogryzek, Patrycja Niemiec, Aleksandra Kogut oraz Łukasz Banaś.

Paulina Moździerz zdobyła nagrodę drugiego stopnia i została zakwalifikowana do finału. Gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Piotrowska.

Zdjęcia ze strony http://www.ddkdabrowa.pl/

administrator dnia 24.10.2014
Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji święta Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom naszej szkoły składamy życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Życzymy, aby Wasza praca była nieustającą pasją i wyzwaniem, niech trud w nią włożony przysparza Wam szacunku, a uczniów pociąga przykładem i zachęca do ciągłego rozwoju Smile


administrator dnia 13.10.2014
Drukuj
"To i owo na sportowo" trening ze Szczepanem Kogutem

13 października w Nieczajnie Górnej odbył się trening piłkarki w ramach projektu „To i owo na sportowo”.  Prowadził go absolwent naszej szkoły obecnie zawodnik pierwszoligowej Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Uczestniczyła w nim młodzież naszej szkoły z klas 1a, II a i III a. Po dwóch godzinach bardzo ciekawego i interesującego treningu wszyscy zadowoleni umówiliśmy się na następne spotkanie w listopadzie.

Wiecej zdjec w galleri

administrator dnia 13.10.2014
Drukuj
Akademia z okazji Dnia Edukacji NARODOWEJ

Więcej zdjęć z akademii w galerii --------->

administrator dnia 12.10.2014
Drukuj
"To i owo na sportowo" zaproszenie na trening

13 października 2014 o godzinie 10.00 w ramach projektu „To i owo na sportowo”  odbędzie się trening piłkarski dla młodzieży Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Trening poprowadzi Szczepan Kogut - absolwent naszego gimnazjum , a obecnie piłkarz  I ligowego zespołu Termalica - Brukbet - Nieciecza.
Zajęcia odbędą się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej.
Serdecznie zapraszamy młodzież naszego gimnazjum, która będzie miała szansę zaprezentować swoje umiejętności pod okiem doświadczonego zawodnika.

administrator dnia 09.10.2014
Drukuj
Otwarcie skateparku!

Zapraszamy do oglądania galerii z wczorajszego uroczystego otwarcia skateparku Smile

Galeria----->

Zachecamy rownież do obejrzenia galerii, ktora znajduje się na stronie Dąbrowy Tarnowskiej

Cały czas można też śledzić na żywo to co dzieje się na skatepartku -------> kamera live

administrator dnia 05.10.2014
Drukuj
Serdecznie zapraszamy!!! Już w sobotę wielkie otwarcie skateparku!

Zaproszenie ----->

administrator dnia 02.10.2014
Drukuj
Dzień Chłopaka!

Z okazji Dnia Chłopaka wszystkim Panom w naszej szkole, pracownikom oświaty, administracji i obsługi, a także naszym szkolnym kolegom pragniemy złożyć serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia WinkSamorząd szkolny z opiekunkami


administrator dnia 30.09.2014
Drukuj
V edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna naszych piłkarek nożnych w V edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W pierwszym etapie dziewczyny pokonały Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Gruszowie, i Szkołę Podstawową nr 2. W etapie powiatowym po dogrywce zwyciężyły z dziewczętami z Radłowa awansując do półfinału wojewódzkiego. W Łącku swój pierwszy mecz zremisowały 2-2, a w drugim swoim pojedynku doznały pierwszej porażki w całym cyklu rozgrywek. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie była Oliwia Puła z kl. I a.  Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz trenerowi p. Andrzejowi Soi :) Skład naszej drużyny: Weronika Wrona, Aleksandra Benenowska, Aleksandra Kawa, Oliwia Puła, Agnieszka Leżoń, Kamila Machaj, Jagoda Bartula, Łucja Trzpit, Karolina Topór, Oliwia Miłkoś, Angelika Jarocińska oraz Aleksandra Kogut.  Smile

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 29.09.2014
Drukuj
Indywidualne Biegi Przełajowe - etap powiatowy

W dzisiejszych zawodach powiatowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych osiągnęliśmy świetne wyniki! Ola Benenowska była najlepsza wśród dziewcząt klas I, Wiktoria Łabuz IV wśród klas II, Jessica Mol V wśród klas III, a Karol Wielgus V wśród chłopców klas II. Wywalczyli oni awans do zawodów wojewódzkich! Wszyscy uczniowie pięknie reprezentowali naszą szkołę! Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 29.09.2014
Drukuj
75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Data 27 września jest symbolem oporu przeciwko agresorom i okupantom Polski, przypomina o niezachwianym umiłowaniu narodu polskiego do wolności i dążeniom – niejednokrotnie okupionym krwią i cierpieniem – do jej odzyskania. Moralnym obowiązkiem obecnych i przyszłych pokoleń wolnych Polaków jest pamięć o heroicznych dokonaniach twórców najlepiej zorganizowanych struktur państwowych wśród wszystkich okupowanych podczas II wojny światowej terenów.

 Fragment listu otwartego Prezesa IPN: „Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku, obchodzimy, ale  stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury”.

 Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Wójcik bardzo aktywnie włączyli się w obchody tej rocznicy o czym świadczą zamieszone poniżej zdjęcia.

Więcej zdjęć

administrator dnia 26.09.2014
Drukuj
Dyskoteka!

Dnia 30 września 2014 r. Samorząd Szkolny organizuje dyskotekę z okazji DNIA CHŁOPAKA.
Dyskoteka odbędzie się w godzinach od 17:00 do 20:00. Wstęp płatny - symboliczną złotówkę. Zapraszamy!


administrator dnia 26.09.2014
Drukuj
Liga LA

Podczas zawodów w Powiatowej Indywidualnej Lidze LA Aleksandra Benenowska wygrała bieg na 600 m, a Grzegorz Panek był II w skoku w dal. Serdecznie gratulujemy!


administrator dnia 26.09.2014
Drukuj
Wycieczka II klas do Oświęcimia

Dnia 22 września 2014 r. wszystkie klasy II pojechały na wycieczkę do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Naszym pierwszym celem było Auschwitz I. Usłyszeliśmy tam wiele ciekawych, a jednocześnie szokujących informacji o życiu więźniów różnych narodowości. Zobaczyliśmy również wiele dowodów okrutnych hitlerowskich zbrodni i odwiedziliśmy komory gazowe między innymi tą, w której stracił życie św. Maksymilian Maria Kolbe.
Po zwiedzeniu pierwszej części kompleksu obozów Auschwitz udaliśmy się do drugiej sześć razy większej części Auschwitz-Birkenau w Brzezince. Zobaczyliśmy tam ruiny budynków i zachowane baraki dla więźniów oraz usłyszeliśmy kolejne tragiczne historie, które dały nam wiele do przemyślenia. Po wizycie w obu częściach Auschwitz udaliśmy się do krakowskiej galerii Bonarka. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń, mając głęboką potrzebę rozmyślań...

Więcej zdjęć w galerii

administrator dnia 26.09.2014
Drukuj